OEKO-TEX


Téma udržateľnosti sa v posledných rokoch stáva čoraz dôležitejšou. Aj pri kúpe priadze chceme vedieť, či zakúpený výrobok môžeme použiť s dobrým svedomím. Vzhľadom na obrovské množstvo „falošných správ“ v súčasnosti je dôležitým vodítkom vidieť informácie, certifikáty a štítky od dôveryhodných organizácií.

Podpora udržateľnosti a ochrana životného prostredia je pre nás v MEZ najvyššou prioritou. Naše vlastné výrobné závody v Maďarsku a naši dodávatelia v rámci aj mimo EÚ už roky spĺňajú všetky platné a prísne európske predpisy a naše priadze vyrábajú v súlade s OEKO-TEX Standard 100.

Od júla má MEZ GmbH vlastný certifikát OEKO-TEX, pretože mnohé naše produkty sú už certifikované ako najvyššia trieda produktov. Čím viac má výrobok priamy kontakt s citlivou pokožkou, tým viac sú ekologické požiadavky ľudí prísnejšie.

Trieda produktov I je najvyššia úroveň a vzťahuje sa na položky, ako sú textílie a textilné hračky pre dojčatá a malé deti vo veku od troch rokov (napr. spodná bielizeň, dupačky, plachty, posteľná bielizeň, plyšové zvieratá atď.).

Naše certifikované priadze teraz hrdo nesú logo OEKO-TEX na etikete. Certifikát sa vzťahuje na väčšinu priadzí nášho sortimentu Schachenmayr a postupne ho zaraďujeme na každý produkt v sortimente.

Certifikát OEKO-TEX je potrebné každoročne obnovovať a jeho platnosť si môžete overiť na webovej stránke OEKO-TEX.

Testovacie kritériá pre túto certifikáciu sú veľmi veľké a často ďaleko presahujú mnohé z existujúcich národných a medzinárodných smerníc.